f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Rodzaje butów wieczorowych

środa, 9 września 2009

Rodzaje butów wieczorowych

modne buty Jeśli kiedykolwiek kupiłeś parę świetnych butów wyjściowych tylko po to, by później mieć problem z dobraniem do niej reszty stroju, ten artykuł jest dla ciebie.
 
Nie wszystkie buty wyjściowe są „wielozadaniowe” i do noszenia ze wszystkim, gdziekolwiek idziesz. Niektóre buty wyjściowe są bardziej odpowiednie od innych. Ponieważ dobre buty wyjściowe są zazwyczaj kosztowne, artykuł ten służy rozwianiu wszelkich tajemnic wokół procesu dopasowywania butów do ubioru.

1. Oksfordy
Początkowo, Oksfordy były to sznurowane buty skórzane o dość niskim podbiciu i podeszwie nie z gumy. Współczesne oksfordy mogą być jednak wykonane także z zamszu lub materiału syntetycznego. Nie ważne, z jakiego są materiału, Oksfordy to zawsze proste buty, z niewieloma – jeżeli w ogóle – wstawkami.Jak większość butów wyjściowych, Oksfordy zazwyczaj produkowane są w kolorze czarnym, brązowym, purpurowym, orzechowym, czy, od czasu do czasu, białym. Są to buty które można zakładać w wielu sytuacjach. Jeżeli chodzi o biuro, wystarczą w zupełności proste, czarne Oksfordy. Mimo, że można dobierać kolory w zależności od okazji, wybranie butów w odcieniu koniaku doda im wrażenia wyrafinowanego gustu. W przypadku spotkań formalnych, należy raczej zdecydować się na Oksfordy czarne, wykonane z błyszczącej, polerowanej skóry, i o obcasach o jak najmniejszym wybrzuszeniu.

2. Mokasyny
Po raz pierwszy pojawiły się na początku dwudziestego wieku. Mogę być traktowane jak buty wyjściowe bądź eleganckie buty sportowe – wystarczy pomyśleć o żeglarstwie by to zrozumieć. Cechą charakterystyczną dla wszystkich mokasynów jest brak sznurówek lub klamerek. Tradycyjnie, są to wsuwane buty ze skóry. Wiele mokasynów ma frędzelki, chociaż dziś z reguly się z nich rezygnuje. Niektóre mokasyny posiadają pasek biegnący przez górną część buta.

3. Buty z naszywanym noskiem
Naszywane noski to właściwie dekorowane oksfordy. Buty wyjściowe mogą być upiększone na wiele sposobów, ale naszywany nosek w oksfordach jest najbardziej popularny. Oksfordy są zazwyczaj dość oszczędne, bez zbędnych elementów nad palcami. W przeciwieństwie do nich, buty z naszywanym noskiem posiadają dodatkową warstwę skóry w tym miejscu. Ta dodatkowa warstwa może być czysta, co sprawia, że można ich używać częściej. Jednakże, bardzo stylowa para butów z naszywanym noskiem, tak jak te brązowe buty skórzane Hugo Boss, powinny być zarezerwowane na specjalne okazje i iść w parze z ubraniem o podobnej klasie. Wszystko w nich wygląda jak w tradycyjnych oksfordach, ale naszyta skóra ze ściegiem na palcach dodaje im niepowtarzalnego wyrazu.

4. Botki wieczorowe
Botki wieczorowe są wąskimi butami za kostkę, z delikatnym obcasem. Przylegają dość ściśle do stopy. Buty Prady wykonane z czarnej skóry spełniają wszystkie te kryteria. Te stylowe botki są często błyszczące i często udekorowane wzorami. Wyglądają dobrze zarówno z eleganckimi jak i normalnymi ubraniami, jak na przykład para brązowych, obcisłych jeansów, para spodni od garnituru czy luźny strój.

5. Buty z klamrą
Buty te podobne są do mokasynów pod tym względem, że nie są sznurowane. For additional local NJ Limo Service visit nycairportslimo. Podczas gdy mokasyny są zazwyczaj gładkie bądź zdobione frędzlami, te buty wyposażone są w klamrę oraz pasek ze skóry w górnej części buta – co odróżnia je także od butów z naszywanym noskiem, gdzie pasek skóry znajduje się ponad częścią buta gdzie znajdują się palce.

Cena dobrych butów wyjściowych zaczyna się od 700 złotych wiec przygotuj się na poważny wydatek. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę ich świetną jakość i fakt, że będziesz je nosił na specjalne okazje, powinny ci one starczyć na kilka lat, co wydaje się być dobrą inwestycją. Kiedy kupujesz buty wyjściowe, najważniejszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest jakoś skóry. Niezależnie od okazji, para butów wyjściowych powinna być wykonana z gładkiej, miękkiej skóry, a but powinien być wąski i elegancki w kroju. Do przodu więc, w kierunku sukcesu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz