f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Płaski brzuch

środa, 14 października 2009

Płaski brzuch


"Kaloryfer" - brzuch będący zaprzeczeniem "tatusiowego" - stanowi dla wielu bywalców siłowni główny cel. Warto wiedzieć, jakich zasad przestrzegać, by wyrobić sobie to świadectwo utraconych litrów potu.... i tłuszczyku.
 
Nawet najbardziej wyszukane i intensywne ćwiczenia mięśni brzucha nie są w stanie zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety - superrzeźba pozostanie ukryta pod tłuszczowa pierzynką i z "kaloryferka" nici.
 
Trening mięśni brzucha nie jest sam dla siebie rozgrzewką - powinien być poprzedzony rozgrzewką (nie tylko ćwiczenia aerobowe, ale też rozgrzewające dolne partie grzbietu - skłony, skręty tułowia i bioder).
 
Należy pamiętać o nieprzesadzeniu z treningami brzucha; potrzebuje on odpowiednich okresów regeneracyjnych - mało intensywny trening - 2 dni, średnio intensywny - 3 dni, o wysokiej intensywności - 4 dni.

W treningu mięśni prostych brzucha powinno się w pierwszej kolejności wykonywać ćwiczenia ukierunkowane na rozwój dolnych rejonów - są one słabsze.
 
Podczas ćwiczenia nie skracaj ruchu - daje to uczucie intensywności, ale w rezultacie prowadzi do skracania mięśni; ten negatywny nawyk trzeba niwelować ćwiczeniami rozciągającymi.
 
Zbyt zamaszyście wykonywane ćwiczenia powodują rozluźnienie mięśni w najważniejszej fazie ruchu.

Najpopularniejsze ćwiczenia:

 • Skłony w leżeniu na płasko - kładziemy się na materacu lub ławce; nogi ugięte, ręce nad głową, tułów unosimy w górę; pierwsza do góry unosi się głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia (zaangażowane mięśnie płaski i skośne).
 • Skłony w leżeniu z głową w dół - wykonać jak w ćwiczeniu poprzednim; pozycja wyjściowa głową w dół na ławce skośnej (mięśnie płaskie i skośne).
 • Unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej - kładziemy się na ławce skośnej głową do góry, ramiona za głową (trzymamy jakiś punkt oparcia np. ławkę, drążek), tułów przylega do podłoża; unosimy nogi do klatki jednocześnie zginając je lekko w kolanach (mięśnie proste i skośne).
 • Unoszenie kolan w leżeniu na płasko - kładziemy się na ławce lub materacu płasko, nogi wyprostowane, ramiona uniesione do góry nad głową; podciągamy kolana do klatki piersiowej (mięśnie proste).
 • Unoszenie nóg w zwisie na drążku - chwytamy drążek prosty nachwytem lub podchwytem; unosimy nogi jak najwyżej do brody; tempo ruchu umiarkowane, bez zrywów; Encontre passagens aéreas baratas na Decolanet im mniejsze ugięcie nóg w kolanach, tym większy stopień trudności ćwiczenia (mięśnie proste, skośne i zębate przednie).

2 komentarze:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU
  POLECAM!!!
  Wykonywać 3 razy w tyg. Pon. Śr. i Pt. Na weekend odpoczynek, do tego jakies bieganie, jazda na rowerku i efekty widać już po paru tyg. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Płaski brzuch, na którym widać kształt jego mięśni można osiągnąć dzięki samej ubogokalorycznej diecie - wiem to z doświadczenia; taki mężczyzna wygląda na twarzy bardzo wychudzony, ale brzuch jest faktycznie płaski. Dojście do tego jest trudne, a jeszcze trudniejsze utrzymanie tego. Dlatego niewielu to osiąga - wiekszość nie może się powstrzymać od jedzenia.

  OdpowiedzUsuń