f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Jaki prezent dla faceta?

piątek, 18 grudnia 2009

Jaki prezent dla faceta?

Jeśli chodzi o prezenty to z mężczyznami jest nieco łatwiej niż w przypadku pań. O ile przymierzając się do zakupu prezentu dla kobiet musimy brać pod uwagę naprawdę wiele czynników (począwszy od wieku, gustu, aktualnej sytuacji rodzinnej, na osobistych relacjach z obdarowaną skończywszy), o tyle rozglądając się za prezentem dla bliskiego nam pana możemy w ciemno uderzyć w szeroko rozumianą elektronikę. Gadżety, nowinki technologiczne, drobiazgi adresowane do maniaków komputerów oraz samochodów w większości przypadków powinny trafić bez pudła w gust delikwenta. Czynnikiem, który będzie nas ograniczał będzie li i jedynie zasobność naszego portfela.Jako że inna prawda ludowa głosi, iż mężczyźni to wieczni chłopcy, zatem pierwsze kroki (wirtualne) możemy skierować do jednego ze sklepów specjalizujących się w zabawkach dla chłopaków. BigBoysToys.pl, Toys4Boys.pl, 2Future.pl oraz MinisterstwoGadzetow.com to adresy najpopularniejszych sklepów internetowych, w których z pewnością znajdziemy coś dla naszych bliskich. Czy będzie to hełm Lorda Vadera, otwieracz bezlitośnie zliczający otwarte butelki, komunikator samochodowy (wyświetlający proste grafiki o nader jasnym przekazie, dzięki któremu kierowca może komunikować się z pozostałymi użytkownikami dróg publicznych), cofający się zegar – wybór jest doprawdy spory.

Jeśli jednak nasi panowie preferują nieco poważniejsze podejście do życia, wówczas rozwiązaniem może być zakup odtwarzacza muzycznego, lub – jeśli nasze finanse na to pozwolą – telefonu komórkowego albo laptopa. Tradycyjnie dużym powodzeniem wśród wielbicieli nowoczesnego designu cieszą się produkty firmy Apple. iPod touch w zależności od pojemności pamięci stanowi wydatek rzędu 900-1600 zł, ale za nowego MacBooka Pro zapłacimy ok. 6 tys. PLN. Równie dużym uznaniem cieszyły się w ostatnich miesiącach telefony HTC Touch Diamond 2 – cena w okolicach 2 tys. zł. Wobec ogromnego rozpowszechnienia aparatów fotograficznych zakup kolejnej kompaktowej cyfrówki może okazać się średnim pomysłem. Jeśli natomiast wiemy, że adresat upominku fascynuje się fotografią, być może lepszym prezentem będzie zakup kolejnego obiektywu lub filtra. Tych ostatnich ponoć nigdy dość.


Kontynuując temat propozycji prezentowych nie sposób pominąć tradycyjnych upominków. Numerem jeden są tu wieczne pióra - całkiem sensowne propozycje można znaleźć już od 150 złotych. Naturalnie jeśli mamy wolne środki można pokusić się o zakup modelu marki Mont Blanc lub Aurora, albo też egzemplarza z limitowanej edycji jednego z popularnych producentów, jak Pelikan czy Waterman. Wydatkiem zbliżonym cenowo będzie kupno skórzanego portfela, nieco droższą propozycją jest natomiast aktówka. Odradzamy natomiast zakup w charakterze prezentu świątecznego setnego krawata lub znienawidzonych przez wszystkich znanych nam panów skarpet. Ostrożnie z kosmetykami. O ile większość pań ucieszy się z kupionego w ciemno zapachu (pod warunkiem, że będą to perfumy lekkie i uniwersalne), o tyle panowie mają zwykle bardziej sprecyzowane gusta w tym zakresie. Jeśli zatem nie jesteśmy na sto procent pewni preferencji zapachowych obdarowanego, to lepiej skupić się na kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Boże broń kolejnej pianki do golenia.

Podobnie jak w przypadku pań, również stałym elementem spotykanym przez panów pod choinką są książki, filmy i płyty z muzyką. Wielbiciele fantastyki prawdopodobnie ucieszą się z kolejnego tomu „Pana Lodowego Ogrodu” J. Grzędowicza bądź z „Wrońca” J. Dukaja. Jeśli chodzi o filmy, to w okresie świątecznym warto przyjrzeć się obrazom oferowanym w tzw. boxach. Cykl filmów o „Ojcu chrzestnym” czy nasza swojska „Kariera Nikodema Dyzmy” z nieodżałowanym Romanem Wilhelmim to prezenty uniwersalne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz