f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: IV Wyścig Szczurów, czyli garnitur, aktówka i …adidasy

piątek, 24 sierpnia 2012

IV Wyścig Szczurów, czyli garnitur, aktówka i …adidasy

8 września b.r. o godzinie 12 odbędzie się w Warszawie IV Charytatywny zorganizowany przez Fundację Sue Ryder. Fundusze zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone podopiecznym programu „Pierwszy Krok”, który wspiera młodych niepełnosprawnych ludzi, mających szansę na powrót do bardziej aktywnego trybu życia.

Prawym brzegiem Wisły niedaleko Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego uczestnicy przebiegną dystans 3,5 km ubrani w nietypowe dla sportu stroje: garnitury, garsonki, białe koszule i… obuwie sportowe. Dla nietypowego jak na bieg dress code’u obowiązkowym atrybutem będzie także służbowa aktówka.

Odziani w białe kołnierzyki biegacze tworzący drużyny z firm, instytucji oraz szkół i uczelni, a także grupy znajomych spotkają się w tej edycji „Wyścigu Szczurów” przy punkcie kontaktowym - barze „Cud nad Wisłą” na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego, aby wspólnie przebiec malowniczą trasę i jednocześnie pomóc osobom niepełnosprawnym.

Cel „Wyścigu Szczurów”

Celem „Wyścigu Szczurów” jest zebranie środków na Fundusz Pierwszy Krok realizowany przez Fundację Sue Ryder. „Pierwszy Krok” jest programem pomocy obejmującym głównie młodych ludzi, którzy w wyniku wypadku stali się niepełnosprawni, a którzy dzięki rehabilitacji mogą wrócić do bardziej aktywnego życia.

– Stypendia finansowe przyznawane są od 2003 r. osobom, które doznały uszkodzenia kręgosłupa w wyniku wypadku. Udział w biegu to wsparcie dla osób, którym w jednej chwili załamał się świat. Są skazani na inwalidztwo do końca życia, dlatego chcemy rozbudzić w nich przekonanie, że tragedia, która im się przytrafiła, nie oznacza konieczności rezygnowania z realizacji planów i marzeń. W sposób symboliczny i materialny, przy niewielkim wysiłku i świetnej zabawie można podczas warszawskiego "Wyścigu Szczurów" pomóc podopiecznym Fundacji Sue Ryder – mówi Joanna Chodor, dyrektor Fundacji Sue Ryder.

Zebrane fundusze mogą zostać przeznaczone np. na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzęt rehabilitacyjny i specjalistyczne oprzyrządowanie, a także kursy, szkolenia, czy dostosowanie mieszkania osoby niepełnosprawnej.

Jak przystąpić do biegu?

Każdy, kto wyraża chęć pomocy i chce wziąć udział w biegu, może zebrać czteroosobową drużynę i do 7 września 2012 roku zarejestrować się przez stronę Fundacji Sue Ryder. Wpisowe za udział w biegu wynosi 400 zł od całej drużyny. Dla pracowników sfery budżetowej minimalna wyznaczona stawka to 100 zł od całej drużyny, natomiast studenci są zwolnieniu z wpłaty wpisowego. Zatwierdzenie drużyn rozpocznie się od godz. 10.00, natomiast początek biegu przewidziany jest na godzinę 12.00 przy barze „Cud nad Wisłą” na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego.

Wyścig Szczurów jest organizowany przez Fundację Sue Ryder od 2008 roku. W ubiegłym roku udało się zebrać na rzecz podopiecznych Fundacji ponad 40 000 zł. Tegoroczny bieg wspiera 7 sponsorów: Clifford Chance (złoty sponsor), Trinity Corporate Services, Ulma Construcction, Jones Lang LaSalle, Liebrecht&Wood, DTZ oraz Przedstawicielstwo Flandrii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz