f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Domowa rozrywka w stereo i surround

poniedziałek, 3 września 2012

Domowa rozrywka w stereo i surround

YAS-201
Napędzani muzyką! To hasło, pod którym firma Yamaha prezentuje swoje nowości podczas międzynarodowych targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie. W dniach 31.08-05.09.2012 w hali nr 1.2 na stanowisku 152 firma zaprezentuje swoje innowacyjne nowości przeznaczone dla wymagających słuchaczy i zwolenników kina domowego najwyższej jakości.

Oprócz nowej generacji projektorów dźwięku, Yamaha zaprezentuje także TV Sound Booster, urządzenie, którego zadaniem jest wspomaganie toru akustycznego nowoczesnych, płaskich telewizorów. Po raz pierwszy zostanie także zaprezentowany system Restio B820, stanowiący nową propozycję w ramach stylowej linii urządzeń desktop audio. Ten ultra cienki zestaw należący do wysokiej klasy systemów audio przeznaczony jest do współpracy z iPhonem, iPodem i innymi źródłami dźwięku, takimi jak smartfony czy tablety PC i komunikujący się z nimi w sposób bezprzewodowy.

Najważniejsze nowości na IFA 2012:

1. Nowe projektory dźwięku i soundbary - rewelacyjny dźwięk surround uzyskiwany za pomocą kompaktowego zestawu głośnikowego połączonego z bezprzewodowym subwooferem

2. Stylowy system akustyczny wysokiej klasy Restio B820 z funkcją bezprzewodowej transmisji strumieniowej dźwięku ze smartfonu/tabletu PC oraz aplikacją sterującą

3. Po prostu lepszy dźwięk z telewizora: TV Sound Booster Yamahy zapewni każdemu płaskiemu telewizorowi znakomity dźwięk

4. Uwolnij swojego iPhona/iPada: solidny stacjonarny zestaw akustyczny na każdą imprezę

5. Audiofilski odtwarzacz CD ze zintegrowanym klientem odtwarzania strumieniowego.

Na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej IFA, które odbywają się w Berlinie, na powierzchni 300 m2 Yamaha przedstawi wiele nowych ciekawych produktów. Stoisko nr 152 w hali 1.2 warto odwiedzić z co najmniej trzech powodów. W zakresie dźwięku przestrzennego firma zaprezentuje najnowsze rozwiązania dla kina domowego i domowej rozrywki. Obejmują one amplitunery AV z serii AVENTAGE oraz projektory dźwiękowe i soundbary. Melomani będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą elementów hi-fi: począwszy od znakomitego odtwarzacza płyt CD z wbudowanym sieciowym klientem odtwarzania strumieniowego po najwyższej jakości 2-kanałowy wzmacniacz mocy. Z kolei w przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku osobistego Yamaha zaprezentuje znakomite rozwiązania umożliwiające słuchanie muzyki z płyt CD, pamięci USB flash, iPodów oraz iPadów, i to zarówno w domu, jak i w dowolnym miejscu, do którego zabierzemy ze sobą przenośne źródło dźwięku. Wiele produktów będzie można przetestować na stoisku, a kompetentny personel odpowie na wszelkie pytania dotyczące nowych produktów.

1. Nowe cyfrowe projektory dźwięku i soundbary - rewelacyjny dźwięk surround uzyskiwany za pomocą kompaktowego zestawu głośnikowego połączonego z bezprzewodowym subwooferem

Zapierający dech w piersiach dźwięk przestrzenny z pojedynczego, smukłego soundbaru. Tworząc pierwsze tego typu urządzenie Yamaha zapoczątkowała prawdziwy trend, aktualnie kontynuowany i rozwijany dzięki nowym innowacyjnym produktom. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze efekty wielokanałowego dźwięku przestrzennego za pomocą pojedynczego, smukłego soundbaru, YSP-3300 oraz YSP-4300 będą po prostu perfekcyjnym wyborem.

Wirtualne źródła dźwięku wykorzystują 16 (YSP-3300) lub 22 (YSP-4300) głośniki wiązek. Zakres niskotonowy przetwarzany jest przez oddzielne urządzenie: aktywny subwoofer o mocy 100 W (RMS). Dzięki bezprzewodowej komunikacji z zestawem głównym, subwoofer może być umieszczony w dowolnym miejscu pomieszczenia. System IntelliBeam II automatycznie dopasowuje najlepsze kąty promieniowania soundbaru i jednocześnie optymalizuje poziomy głośności oraz pasmo przenoszenia. iPhone lub iPod mogą być podłączone bezprzewodowo przy użyciu technologii Air Wired, a port USB umożliwia bezpośrednie podłączenie iPada do YSP-4300. Obydwa soundbary wyposażone są w trzy złącza HDMI obsługujące funkcje 3D, jak również w kanał zwrotny audio zapewniający wszechstronność połączeń wideo.

Kompaktowy soundbar YAS-201 to wiodące urządzenie wyposażone w najnowszą technologię Yamahy - AIR SURROUND XTREME. Chociaż ma tylko dwa głośniki przednie, potrafi wykreować imponujące wrażenie wielokanałowości. Dzięki komunikacji bezprzewodowej subwoofer może być umieszczony w dowolnym miejscu pomieszczenia. Wszystkie urządzenia podłączane są do YAS-201 za pośrednictwem łączy cyfrowych.

2. Wysokiej klasy system akustyczny Restio B820 z funkcją bezprzewodowej transmisji strumieniowej dźwięku ze smartfona/tabletu PC i aplikacją sterującą
Restio B820
Restio B820

Ten wysokiej klasy system akustyczny, pojawi się w nowych wersjach kolorystycznych i z wieloma nowymi funkcjami. Wyposażony w technologię Bluetooth, Restio B820 idealnie wpasowuje się w każde nowoczesne wnętrze. Dzięki wąskiej obudowie i wyprofilowanej w kształcie półksiężyca podstawie statywu może być umieszczony bezpośrednio przy ścianie. Po zdemontowaniu statywu urządzenie można również zawiesić na ścianie. Zestaw Restio został precyzyjnie zaprojektowany dla uzyskania najwyższej jakości dźwięku, w tym celu korzysta z czterech dwudrożnych przetworników precyzyjnie dostrojonych do standardów hi-fi audio. Urządzenie zapewnia mocny, ekspansywny bas i detaliczne, precyzyjnie kontrolowane soprany sprawiając, że wykonawcy w sposób niemal namacalny pojawiają się bezpośrednio przed słuchaczem. Do podłączenia iPoda lub iPhona służy stacja dokująca oraz transmisja Bluetooth. Oprócz odtwarzacza płyt CD i tunera FM, Restio B820 wyposażony jest w funkcję Yamaha IntelliAlarm, port USB oraz złącze Aux-In. Stylowy zegar cyfrowy ma możliwość wyświetlania czasu na jeden z dwóch sposobów: w postaci zwykłego wyświetlacza numerycznego lub unikalnej kombinacji liczb i wskaźnika. Funkcja kontroli jasności otoczenia automatycznie dopasowuje intensywność świecenia wyświetlacza do warunków oświetleniowych panujących we wnętrzu. Najwyższej klasy wzornictwo i niezależne umiejscowienie sprawiają, że Restio B820 stanowi ciekawy element wystroju wnętrza.

3. Po prostu lepszy dźwięk z telewizora: TV Sound Booster Yamahy zapewnia wyjątkowy dźwięk każdemu płaskiemu odbiornikowi TV
TV Sound Booster
TV Sound Booster

TV Sound Booster NX-50 to prosty i szybki sposób na poprawę brzmienia każdego płaskiego odbiornika TV. Dwie aktywne kolumny głośnikowe można podłączyć do dowolnego telewizora za pośrednictwem wejść analogowych i natychmiast poprawić jego brzmienie. Zróżnicowana kolorystyka urządzenia (5 wersji wykończenia) pozwala dopasować je do wystroju niemal każdego wnętrza. Wyposażony w wejście słuchawkowe NX-50 jest niezwykle prosty w użyciu, co sprawia że jest to wyjątkowo pomysłowe urządzenie.

4. Uwolnij swojego iPhonea/iPada: solidny stacjonarny zestaw akustyczny na każdą imprezę

PDX-B11
PDX-B11 to doskonały muzyczny kompan, który będzie towarzyszył ci zawsze wtedy, gdy chcesz aby muzyka podążała za Tobą. Sprawdza się zarówno podczas użytkowania wewnątrz pomieszczeń, jak i w plenerze. Ten mobilny zestaw audio zawiera unikalny dwudrożny system głośnikowy i wyposażony jest w funkcję Bluetooth Audio. Po prostu "podłącz i graj", bądź użyj baterii jeśli chcesz zabrać urządzenie ze sobą. Dzięki mocnemu metalowemu uchwytowi, przenoszenie PDX-B11 jest łatwe, a jego niezwykłe właściwości akustyczne pozwalają skutecznie wzmocnić muzykę z Twojego iPoda lub iPhona. Ośmiokątna obudowa zapewnia stabilność, wytrzymałość i oryginalność, a także pomaga w reprodukcji silnego basu i zachwycającego pasma środkowego. Dodatkowo, niezależny głośnik wysokotonowy zapewnia wysoką jakość reprodukcji wysokich częstotliwości. Dzięki złączu Aux-In możliwe jest także podłączenie dodatkowych źródeł dźwięku.

5. Audiofilski odtwarzacz CD ze zintegrowanym klientem odtwarzania strumieniowego

Po raz pierwszy CD-N500 połączył audiofilski odtwarzacz CD z sieciowym klientem odtwarzania strumieniowego. W ten sposób Yamaha łączy dwa światy cyfrowego odtwarzania muzyki. Nowe urządzenie klasy hi-fi wyróżnia się eleganckim wzornictwem oraz wysokiej jakości, ręcznie wyselekcjonowanymi elementami, gwarantującymi naturalną reprodukcję dźwięku. Zaawansowani audiofile mogą teraz wybierać pomiędzy nagraniami dostępnymi na płycie CD i materiałami pochodzącymi z serwera mediów. Zapewniając wsparcie dla bezstratnego formatu kompresji FLAC, CD-N500 gwarantuje najwyższą jakość dźwięku wspierając również klasyczne formaty, takie jak PCM-Wave i MP3. Aplikacja sterująca umożliwia urządzeniom z systemem Apple iOS, a także urządzeniom mobilnym z systemem Android, przejęcie pełnej kontroli nad odtwarzaczem za pośrednictwem sieci Wi-Fi.
CD-N500
CD-N500

Wymienione wyżej nowści stanowią część oferty prezentowanej przez firmę Yamaha na targach IFA 2012 w Berlinie. Kolejne nowe produkty zostaną pokazane wyłącznie w czasie trwania targów. Ceny oraz terminy dostępności zostaną podane w późniejszym terminie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz