f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Muzyka Chopina zabrzmi dzięki internautom

sobota, 16 lutego 2013

Muzyka Chopina zabrzmi dzięki internautom


W 2013 r. projekt cyklu Koncertów Urodzinowych z okazji rocznicy urodzin Chopina, zawisł na włosku. Miasto odmówiło dotacji, a organizatorzy nie mieli wystarczających środków na dokończenie projektu. Zwrócili się o pomoc do społeczności internetowej wspieramkulture.pl. Inicjatywę pomogła im zrealizować nie jedna instytucja a 90 osób.

Koncerty Urodzinowe to największy oddolny festiwal muzyczny w Warszawie. Podczas 8 dni festiwalowych, muzyka Chopina rozbrzmiewa w różnych punktach miasta, głównie na ul. Krakowskie Przedmieście 66, w starym konserwatorium. Festiwal rozpoczyna się niedługo bo 22 lutego a kończy 1 marca. To już czwarta edycja tego projektu, ale pierwsza wsparta przez społeczność internetową.

– W tym roku twórcy projektu byli w trudnej sytuacji. Chcieli kontynuować tradycję festiwalu, który już zdążył wpisać się na stałe w kulturalny obraz miasta, ale bez wystarczających funduszy

było to niemożliwe. Zbiórka poprzez serwis wspieramkulture.pl i niesamowita hojność wspierających, pozwoli kontynuować ten wartościowy projekt kulturalny – mówi Wiktoria Mikowska, rzecznik EGER Fundacji, twórcy serwisu wspieramkulture.pl.

Wiele drobnych wpłat od darczyńców uratowało ciągłość projektu. Muzyka Chopina w dziesiątkach aranżacji wypełni gmachy i zakamarki Śródmieścia Warszawy przez 8 dni. Poprzez aukcję na wspieramkulture.pl, pierwszym serwisie crowdfundingowym dedykowanym projektom kulturalnym w Polsce, już w 28 dni udało się zebrać 100 proc., czyli brakujące 12 tys. zł. Zbiórka

kończy się 20 lutego, a wpłaty nadal spływają. Na dzień przed zakończeniem aukcji, projekt ma 103 proc. wsparcia.

W serwisie wspieramkulture.pl „Koncerty Urodzinowe” to już trzeci projekt zakończony sukcesem, po zaledwie dwóch miesiącach działalności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz