f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

poniedziałek, 11 lutego 2013

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!


W Polsce bardzo mało ludzi czyta książki. Wg autorów tytułowej akcji przekłada się to potem na jednowymiarowe, ponure i mało urozmaicone życie intymne. O intelektualnym nie wspominając. To, co podnieca najbardziej to myśl. Intelekt. Możliwości światów, które nosimy w sobie. I choć w życiu społeczno-politycznym programowo jesteśmy za egalitaryzmem i demokracją, to nasze łóżka są miejscem elitarnym. Selektywnym. Do życia, do rozmów, do seksu szukamy osób o podobnej do nas wrażliwości, wyobraźni. Ich wyznacznikiem jest między innymi gust literacki.
Nie idę z Tobą do łóżka

W akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” chodzi o ten dziwny styk, na którym fascynacja intelektualna przeradza się w coś bardziej zmysłowego. O zachęcenie nie tyle do czytania – co do traktowania literatury jako wehikułu wzmacniającego osobistą atrakcyjność erotyczną. Gadżetu, który niczym najnowszy model I-Pada, uczyni nas piękniejszymi, mądrzejszymi i bardziej pożądanymi. Bo przecież nie ma nic bardziej pociągającego niż fajna osoba z dobrą książką, w odpowiednio dobranej pościeli. Tak twierdzi przynajmniej kilka wyliniałych trolli książkowych zwanych Grupą Twórczą Qlub Xsiążkowy, które akcję tę prowadzą;)

Nośnikiem tych dość prostych przecież idei, jest profil akcji na facebooku (www.facebook.com/nieczytasz), który ma już blisko 41 000 fanów, seria spontanicznych przedsięwzięć (m.in. teatralne „Świńskie czytanki”, falshmoby literackie, giełdo-gry wymiany książek i książkowe randki) i Kalendarz. 12 lutego odbędzie się jego premiera. Tak jak poprzednio - z fotami fajnych osób przyłapanych w sytuacji intymnej, w łóżkach, z ulubioną książką w ręku.

Kalendarz nie będzie dostępny w sprzedaży, ale będzie można go na pewno w jakiś sposób zdobyć, wylicytować, wylosować. Większość egzemplarzy przekazanych zostanie na rzecz instytucji dobroczynnych – takich jak Fundacja Rak’n’Roll, Porozumienie Kobiet 8 Marca, Fundacja Edukacyjna Perspektywy czy WOŚP. Trochę zostawimy dla naszych wiernych fanów i hejterów. Kalendarz, nietypowo, zaczyna się od lutego, kończy w styczniu 2014. Żeby nikomu niczego nie ułatwiać.

Kalendarz 2013 powstał dzięki naszym znakomitym Partnerom: Wydawnictwu MUZA i Europort Media (powstał tu właśnie dział promocji literatury, który jeszcze dużo namiesza w naszym życiu kulturalnym).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz