f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: WTA zmienia tenis dzięki nowej aplikacji trenerskiej

sobota, 25 października 2014

WTA zmienia tenis dzięki nowej aplikacji trenerskiej

Women’s Tennis Association wprowadza przełomową innowację technologiczną, dzięki której trenerzy będą mogli podczas wykorzystać dane generowane w czasie rzeczywistym, aby przeanalizować grę swojej zawodniczki. Aplikacja, która w tym sezonie była używana po meczach tenisowych w celu przygotowania się do kolejnych, w 2015 roku będzie dostępna dla trenerów już w trakcie przerw między setami.

Możliwość rozmowy z trenerem w przerwie meczu została wprowadzona przez WTA w 2008 roku jako inicjatywa telewizyjna, aby przybliżyć fanom tenisa kulisy podejmowania przez sztaby szkoleniowe strategicznych decyzji. Podczas tworzenia aplikacji, eksperci SAP blisko współpracowali z zawodniczkami i trenerami WTA, aby zagwarantować, że zgromadzone dane i narzędzia analityczne zapewnią im lepszą ocenę sytuacji podczas meczu.

Women’s Tennis Association
„Uważamy, że technologia odegra ważną rolę w modernizacji naszej dyscypliny, oferując fanom więcej informacji bez jednoczesnego naruszania czystości gry. Tenis jest sportem napędzanym danymi, a informacja to potęga. Wiele meczy tenisowych sprowadza się do kilku kluczowych punktów, a przewaga jaką trenerzy i zawodniczki zyskują poprzez analizowanie trendów i danych, może zadecydować o wyniku. Technologia SAP wyznacza nowy standard kobiecego tenisa” – powiedziała Stacey Allaster, Dyrektor Generalny i Prezes WTA.

Obecnie, zawodniczki i trenerzy WTA otrzymują od SAP pomeczową analizę, która pozwala im wizualizować subtelne zmiany technik używanych przez tenisistki podczas meczu. Jest to nieoceniona pomoc przy analizowaniu gry. W trakcie sezonu WTA 2014, eksperci technologiczni SAP blisko współpracowali z trenerami i zawodniczkami aby ustalić, które informacje mają największe znaczenie i stworzyć zaawansowane rozwiązanie analityczne do optymalizowania wydajności. W rezultacie, firma SAP stworzyła prostą i intuicyjną aplikację, która zapewnia dostęp do kluczowych informacji w czasie rzeczywistym.

Oprócz aplikacji trenerskiej, firma SAP opracowała oficjalną aplikację mobilną WTA Finals, która zapewnia fanom z całego świata dostęp do: najnowszych wiadomości, powtórek spotkań, sondaży, statystyk, profilów i zdjęć tenisistek, a także do informacji o turniejach i dostępności biletów.
Na przestrzeni kilku ostatnich lat, firma SAP położyła duży nacisk na pomoc w transformacji branży medialnej, sportowej i rozrywkowej z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dziś SAP współpracuje z licznymi organizacjami i związkami sportowymi reprezentującymi takie dyscypliny jak: żeglarstwo, golf, wyścigi Formuły 1, krykiet, futbol amerykański, baseball, tenis, koszykówka i piłka nożna.

1 komentarz:

  1. Hej,świetny blog, chciałbym jednak doradzić się w pewnym ważnym dla mnie temacie otóż z uwagi na zbliżające się 25-te urodziny mojej narzeczonej chciałbym kupić jej jakiś ładny prezent. Pomyślałem, że nie chcę jednej rzecz ale kilka drobniejszych. Po pierwsze jeden z tych droższych prezentów wchodzących w skład będzie karnet do SPA na zabiegi plus masaże.Drugim prezentem jest jej wymarzona paletka do oczu, uwielbia się malować a wiem, że z tej na pewno będzie zadowolona bo wiele razy chodziliśmy po różnych galeriach i pokazywała mi zawsze tą :) Ostatnią rzeczą na jaką wpadłem jest bielizna, będzie to taki obopólny prezent :)Jeśli chodzi o biustonosz to nie chcę za nią decydować i wybierać bo wiem, że lubi sama przymierzyć zanim kupi, więc stwierdziłem, że kupię jej majteczki. Poszperałem troszkę w internecie i natrafiłem na taką stronę, https://obsessive.com/pln_pl/produkty/majteczki spodobało mi się kilka wzorów. Które według Was są najlepsze? I co sądzicie czy Waszym zdaniem to fajny pomysł na prezent SPA ? :)

    OdpowiedzUsuń