f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

STYLOWY FACET: Jaka koszulę wybrać?

piątek, 11 września 2009

Jaka koszulę wybrać?

Jest wiele okazji, które wymagają od nas założenia czegoś eleganckiego. Obowiązkowym akcentem będzie wtedy koszula, tylko jaka?

Jaka jest norma?
Przyjęte jest ogólnie, że na wizytę najlepiej mieć białą koszulę. Zawsze bowiem zagwarantuje nam poprawny wygląd, ogólne dobre samopoczucie, nikt nie poczuje się urażony. Biała koszula z eleganckim kołnierzem włoskim lub z kołnierzem klasycznym i mankietami zapinanymi na spinki, od dłuższego czasu jest na fali. Fantastycznie wygląda zarówno z klasycznymi, dopasowanymi garniturami, jak i z dżinsowymi kompletami. Odmładza, nadaje czysty, świeży wygląd - prostota w najlepszym stylu. Łączona z krawatem lub muszką będzie nadawała ton uroczysty, natomiast z jednym lub dwoma rozpiętymi pod szyją guzikami przyda nonszalancji.

Co dyktuje moda?
Modne są białe, dopasowane do ciała koszule wkładane w spodnie lub krótkie, noszone na spodnie. Charakterystyczne są tu kołnierze - klasyczny, bardzo miękki oraz duży kołnierz włoski z wysoką stójką zapinaną na dwa, trzy guziki. To najnowszy krzyk mody. Tkanina może być gładka, kreszowana, “poszarpana”, z drobnym haftem. Sama forma koszuli jest obcisła, przez co sylwetka staje się smukła, prowokacyjna - sexy.

Retro i włoski kołnierzyk
Modne są również liczne elementy ubioru z lat 50., 60., 70. - plisowania, falbany, żaboty na gorsie i mankietach. Przy odpowiedniej kompozycji z ciasnymi marynarkami lub dżinsowymi mundurkami otrzymamy wyostrzony, dekadencki look. Topowe są także koszule w kraty i pasy. Właściwie nie liczą się obecnie inne desenie. Kompozycja ciemnego garnituru, koszuli w kratę i gładkiego krawata (choć lepiej gdy jest on w skośne pasy) rezentuje się szalenie elegancko. Na mniej formalne wizyty i imprezy sylwestrowe proponuję koszule kolorowe, we wściekłe, jas-krawe desenie krat i pasów, koszule z haftem, gładkie, kolorowe oraz zawsze na miejscu - czarne. Pamiętać jednak należy, że naprawdę modna koszula ma wymieniony powyżej, duży włoski kołnierz z bardzo wysoką stójką zapinaną na dwa, trzy guziki i jest lekko dopasowana do ciała. Noszona może być na spodnie. Wielki kołnierz zapinany na dwa guziki może być połączony z szerokim krawatem z wywiązaną dużą główką lub rozpięty pod szyją. Kołnierz zapinany na trzy guziki powinien być noszony zawsze rozpięty pod szyją i bez krawata. Ciekawymi elementami mogą być kontrastowe w kolorze dziurki guzików i nici w guzikach. Takie awangardowe koszule możemy śmiało zestawiać wg indywidualnego gustu z dopasowanymi jednorzędowymi marynarkami, z kompletami welwetowymi lub dżinsowymi. Każda opcja będzie wyglądać niebanalnie i zapewni naprawdę modny look.

1 komentarz:

  1. Witaj! Bardzo ciekawy wpis, jak i cały blog. Odkryłem go dopiero teraz, a już widzę, że poruszamy podobne, ważne dla każdego mężczyzny tematy. Sam potwierdzam, na topie są teraz koszule slim fit. Faceci bardzo dobrze w nich wyglądają, o ile oczywiście trzymają w miarę formę. ;) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń